Iaidisté se vrátili ze semináře v Plzni

Ve dnech 23.3. a 24.3. se tři členové Tenšin dódžó (Renata, Barbora a Michael) zúčastnili semináře se zkouškami v Plzni, které probíhaly v rámci akce Plzeňský pohár. Páteční večerní cvičení bylo zaměřeno na procvičování některých detailů seků a správné práce nohou, sobotní seminář pak na zdokonalování techniky ve všech 12 katách.

Na semináři jsme byli rozděleni do tří skupin – druhý a vyšší dan pod vedením Pavla Balvína, první dan a první kjú plus ti, kteří šli na zkoušky na první kjú, pod vedením Michala Kolíska a skupina od druhého kjú níž pod vedením Vladimíra Hyndráka. Po ukázce každé katy pro všechny a vysvětlení základních principů a chyb jsme pak již cvičili v rámci svých skupin a snažili se zdokonalit všechny techniky v bodech odpovídajících dané úrovni.

Sobotní seminář byl zakončen zkouškami do 1. kjú, které se skládaly z teoretické části a praktického cvičení. Všichni adepti byli úspěšní. Ze zlínského Tenšin dódžó se i zkoušek účastnili tři členové, kteří získali 5., 2. a 1. kjú.

Plzeňský pohár pokračoval ještě nedělními taikai, kterých jsme se již neúčastnili. Celkově byl seminář nabitý novými poznatky a informacemi a my se těšíme na další.

Renata Horáková, foto: Budo Plzeň

plzen-iaido

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.